MTV ye Taksit Yapan Bankalar – 2018

MTV’ye Taksit Yapan Bankalar – 2018

2018’nın ilk motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) ödemeleri başladı. Vatandaşlar internet üzerinden bankaların MTV için yapmış oldukları taksit imkanlarını araştırıyorlar. Çünkü MTV de yapılan zamlar, bizleri zorlamaya başladı. Bu yazımızda motorlu taşıtlar vergisinde(MTV) kredi kartına taksitle ödeme imkanı sunan banka kampanyalarını inceleyeceğiz. Bu inceleme sonucunda umarız kendinize uygun MTV kampanyasını bulabilirsiniz. Şimdi Motorlu Taşıtlar Vergisi(MTV)’ye taksit yapan bankalara bakalım.

Motorlu Taşıtlar Vergisi(MTV) Nedir? Kimlerden alınır?

Motorlu taşıtlar vergisi(MTV), araçların doğaya salmış olduğu emisyon oranına, aracın yaşı ve koltuk sayısına göre her yıl tutarları belirlenen bir taşıt vergisidir. Genelde ocak ayından önce fiyatlara zam yapılır. Araç sahipleri Motorlu Taşıtlar (MTV) vergilerini her yıl iki taksitte ödemekle yükümlüdür. Motoru olan her araçtan alınır(Düşük motorlu araçlar hariç).

2018 yılına girerken en az yüzde 25 zamlı ücretlerle MTV ödemeye başlamıştık. Genelde her yıl hesaplama sistemi değişmektedir. Biz en güncel hesaplama yöntemi ile sizlere bu konuyu anlatacağız.

Motorlu Taşıtlar Vergisini(MTV) aracı olan herkes ödemektedir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadardır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi(MTV)’yi aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

MTV Taksit Yapan Bankalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İŞ BANKASI – 3 Taksit

İş Bankası Maximum Kart’ınızla gib.gov.tr, İş Cep uygulaması ve İnternet Şubesi  üzerinden yapacağınız 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 2 taksit ; gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirileceğiniz 200 TL ve üzeri MTV ödemelerinde ise 3 taksit fırsatı! 

Kampanyaya dâhil olan kartlar: İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları (Maximum, MercedesCard, Maximiles), İş Bankası Bankamatik Kartı, Privia Kredi Kartı , Şirket Kredi Kartı, Vadematik Kart.(Şirket kredi kartları ile Vadematik Kartlar Maximum Mobil uygulamasına açık değildir. Bankamatik Kartı ile yapılan ödemelerde taksitlendirme yapılamamaktadır.)

Kampanyaya dâhil olmayan işlemler: Aidatsız kartlar ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.
Ek Koşullar: Kampanya 1-31 Temmuz 2018 tarihleri arasında geçerli olacaktır. Taksit ayrıcalığı için 200 TL alt tutar limiti bulunmaktadır.
> Gib.gov.tr üzerinden yapılacak ödemelerde otomatik 2 taksit,
> İnternet Şube ve İşCep uygulaması üzerinden yapılacak ödemelerde tek çekim ve 2 taksit seçeneği,
> gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirilecek ödemelerde otomatik 3 taksit uygulanacaktır.
> Çağrı Merkezinden yapılan ödemelerde taksitlendirme yapılmayacaktır.
Maximum Mobil ile Öde: Maximum Mobil ile Öde; Maximum Mobil kullanıcılarının elektronik ticaret alışverişlerinde kart bilgisi paylaşmadan güvenli ve kolay olarak ödemelerini tamamlayabildikleri bir ödeme yöntemidir. Gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde yöntemi ile vergi ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
Gib.gov.tr ‘de MTV ödemenizi gerçekleştirirken aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:
• Maximum Mobil ile Öde seçeneğini kullanabilmeniz için telefonunuzda Maximum Mobil uygulamasının yüklü ve aktive edilmiş olması gerekmektedir. Uygulamayı telefonunuza indirmek için: maximum.com.tr/indir
• Gib.gov.tr sayfasından TC kimlik numaranız ve plaka bilgisi ile borç sorguladıktan sonra gelen ödeme ekranında Mobil Ödemeler başlığını tıklamalısınız.
• Mobil Ödemeler sayfasında yer alan kutucuk içinden Maximum Mobil seçeneğini seçip Öde butonunu tıklamalısınız.
• Açılan sayfadaki kutucuğa Bankamız sistemine kayıtlı cep telefonu numaranızı girmenizin ardından Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bir bildirim gelecektir. Bu aşamada gib.gov.tr ekranında “Lütfen işleminize Maximum Mobil ile devam ediniz.” uyarısı yer alacaktır.
• Maximum Mobil yüklü cihazınıza gelecek bildirime tıkladıktan sonra eğer Maximum Mobil uygulamasında login( şifre ile giriş yapmış)  durumda iseniz kart seçim ekranına yönlendirilir ve ödeme yapmak istediğiniz kartı seçer ve ödemeyi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bildirime tıkladığınızda eğer Maximum Mobil’e login değilseniz öncesinde login ekranına ve  sonrasında kart seçimine yönlendirileceksiniz.
• Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bildirim gelmediği ya da gelen bildirime tıklamadığınız durumlarda telefonundan Maximum Mobil’e login olarak  “Ödemeler” sekmesi altındaki “Anlık Ödemeler” menüsünden işleminizi seçerek ödeme işleminizi tamamlama imkanı da bulunmaktadır.

Yapı Kredi – World Card – 2 ya da 3 Taksit

MTV Ödemelerinde 2 taksit fırsatı!

Yapı Kredi World ile gib.gov.tr, Yapı Kredi Şubeleri ve Yapı Kredi ATM’lerinden yapacağınız 100 TL ve üzeri MTV ödemelerinde 2 taksit fırsatı!

OKUMALISIN  Benzine bir zam daha! (18.03.2019 23:59)

Eğer MTV’nizi Yapı Kredi Mobil ile QR kod kullanarak öderseniz, 3 taksit ayrıcalığından yararlanabilirsiniz.

Üstelik Worldcard ile yaptığınız MTV ödemenide

– Sonax’ta detaylı iç temizlik ve ozonla sterilizasyon + Sonax Motor temizleme ve koruma %50 indirimle 610 TL yerine 305 TL+KDV.

– Bosch Car Service’lerde yaptıracağınız periyodik bakım ve yedek parçalarda %35 indirim ve ücretsiz check-up.

Kampanya Koşulları

1-31 Temmuz 2018 Motorlu taşıtlar vergisi ücretsiz 2 taksit 100TL üzeri motorlu taşıt vergisi ödemeleri için geçerlidir. gib.gov.tr’den QR kod ile yaptığınız 100TL ve üzeri ödemeniz ücretsiz olarak 3 taksite bölünecektir. Kampanyada aynı müşteri QR kod ile birden fazla ödeme yapabilir. Kampanyaya Yapı Kredi bireysel kredi kartları ve bireysel banka kartları kampanyaya katılabilir

OKUMALISIN  Benzine Zam Geliyor (14.02.2019 23:59)

Garanti Bankası – Bonus Card – 2 ya da 3 Taksit

 • BonusFlaş, Garanti İnternet, Garanti Cep, 444 0 333 Alo Garanti, Garanti Paramatik’ler ve garanti.com.tr’den yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerine ücretsiz 2 taksit fırsatı sunulacaktır.
 • Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr‘de ödeme seçeneklerinden, Mobil Ödeme altında GarantiPay seçilip kart bilgileri girmeden yapılan ödemelere ücretsiz 3 taksit, ödeme seçeneklerinden kredi kartı seçilip kart bilgileri girilerek yapılan ödemelere ücretsiz 2 taksit fırsatı sunulacaktır

Akbank – 3 Taksit

1 – 31 Ocak 2018 tarihleri arasında MTV kampanyası ile motorlu taşıtlar vergisi ödemesini Akbank Direkt ile hem kolayca yapın hem de Akbank kredi kartları ile ücretsiz 3 taksit ödeme avantajından faydalanın.

MTV ödeme işlemini Akbank hesabınız veya Akbank kredi kartınız ile;

-Akbank Direkt’ten
-Axess Mobil’den
-www.gib.gov.tr ‘den
-Akbank Telefon Şubesi’nden,
-Size en yakın Akbank Şube ve ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Kampanyadan Axess, Wings, Free, Bank’O Card Axess, Axess Business, Axess KOBİ ve Wings Business sahipleri faydalanabilir. Bank’O Card Axess kartlar 3 taksit kampanyasından Gib.gov.tr üzerinden yapacakları ödemelerde yararlanabilir.

CardFinans – 2 Taksit

Aracınızın motorlu taşıtlar vergisini taksitle ödemek için cardfinans kredi kartınızla 1-31 Temmuz 2018 tarihleri arasında gib.gov.tr ve internet şubelerini kullanabilirsiniz. Kampanya dönemin yapılacak ödemeler 2 taksitle ödenebilecek.
Kampanya Ayrıntıları
 • İlgili dönem içerisinde tüm tek çekim ödemeler 2 taksite bölünecek olup, tek çekim ödeme opsiyonu bulunmayacaktır.
 • Ticari kredi kartı sahipleri taksit kampanyasından kart bazında, bireysel kredi kartı sahipleri ise müşteri bazında faydalanır.
 • İnternet/Cep Şubemiz ve tüm QNB Finansbank Şubeleri üzerinden hesaptan da ödeme yapılabilir. Ancak bu ödemelerde taksit uygulaması geçerli olmayacaktır.
 • Bireysel ve ticari banka kartları, Enpara.com kredi kartları ve ParaPuan kullanılarak yapılacak ödemeler taksit kampanyalarına dahil değildir.
 • Bu kampanya kapsamında yapılan harcamalar için ticari kredi kartının harcama vadelendirme ve harcama taksitlendirme; bireysel kredi kartının taksit kolay ve harcama öteleme özelliklerinden yararlanılamaz.
 • Taksit bilgileri ile kampanya içeriklerinde meydana gelebilecek değişikliklerin internet sitemize yansıtılmasında kısa süreli gecikmeler yaşanabilir.
OKUMALISIN  Çıkmış Ehliyet Soruları ve Cevapları- 2013-2014-2015-2016-2017-2018

Teb Bonus – 3 Taksit

2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme zamanı geldi. 31 Ocak 2018 tarihine kadar TEB Bonus Card’ınız, TEB Worldcard’ınız ile CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil Uygulaması veya gib.gov.tr’den yapacağınız MTV ödemelerinize 3 taksit fırsatı!

Kampanya Detayları:

-Kampanya 01.01.2018 – 31.01.2018 tarihleri arasında geçerlidir.
-Kampanya kapsamında alt limit olmaksızın 3 taksit yapılacaktır.
-Kampanya dahilinde taksitlendirilecek MTV ödemesi, asıl kart müşterisi başına en fazla 100.000 ₺’ dır. 100.000₺ üzerindeki tutarlar taksitlendirilmeyecektir.
-Taksit yapılabilmesi için bireysel müşteriler, ödeme yapmadan önce CEPTETEB Mobil Uygulaması MTV kampanya sayfasından katılım başvurusunu iletmeli ya da bankada kayıtlı cep telefonundan MTV yazıp 4616’ya SMS göndermelidir.
-Katılım talebi iletildikten veya SMS gönderildikten sonra yapılan işlemlere taksit uygulanacaktır.
– Gönderilen SMS’ler KDV ve ÖİV dahil tüm operatörler için 0,65 TL’dir.
-Sade kartlar hariç tüm bireysel ve ticari kredi kartları kampanya kapsamındadır.
-Ticari kart sahiplerinin MTVTİCARİ boşluk kartın son 4 hanesini yazıp 4616’ya SMS göndermeleri gerekmektedir. (Örnek: MTVTİCARİ 2222)

Ziraat Bankkart Combo – 3 Taksit

 • 01 -31 Temmuz 2018 tarihleri arasında Bankkart Combo ile  ATM, GİB, İnternet bankacılığı ve Bankkart Mobil kanalları üzerinden yapılacak 100 TL ve üzeri MTV ödemeleri 3 taksite bölünecektir.
 • Kampanya Bankkart Combo’nun kredi kartı uygulaması ile yapılan ödemelerde geçerlidir.
 • 100 TL altı işlemlere taksit yapılmayacaktır.
 • Kampanyadan Bankkart Combo kredi kartı sahipleri yararlanabilecek olup, ücretsiz kartlara taksit yapılamayacaktır.
 • T.C. Ziraat Bankası A.Ş. kampanya koşullarını değiştirme veya durdurma hakkına sahiptir.

 

 


EHLİYET SINAVINA HAZIRLANAN ADAYLARIN DİKKATİNE

Ehliyet Sınavları İçin Hazırlanmış En Kapsamlı ÜCRETSİZ Mobil Uygulama Burada
 • Çıkmış Sorular ve Cevapları
 • Ders Notları - Konulara Ait Testler
 • Denemeler
 • Trafik İşaretleri
 • Araç Gösterge İşaretleri
 • Ehliyet Sınıfları
 • Hız Limitleri
 • Plakalar
 • Ehliyet Haberleri - Son Dakika Haberleri
ÜCRETSİZ UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN LOGOYA TIKLAYIN   
YORUMLAR

SIKÇA SORULAN SORULAR
 • 1) M, A1 ve B1 sınıfı sürücü belgesi alacakların 16, 2) A2, B, BE, C1, C1E, F ve G sınıfı sürücü belgesi alacakların 18, 3) A sınıfı sürücü belgesi a... Devamı

 • •01.01.2016 tarihinden sonra ilk defa sürücü belgesi alanlar ile herhangi bir sebeple sürücü belgesi iptal edilmiş olup da yeniden sürücü belgesi ala... Devamı

 • •Değerli kâğıt ve harç bedelleri Maliye Bakanlığı vezneleri ile anlaşmalı bankalara, •Vakıf payı ise Türk Polis Teşkilatının protokol yaptığı bankala... Devamı

 • A) Logo işletilmesi müşterimizin isteğine bağlıdır. Logo işletmek isteyen müşterimizin sözlü talebi yeterlidir. İlk kez tescil edilen bir araca logo ... Devamı

 • Ağır Kusur: Aracın muayenesi sonucunda tamirine ihtiyaç duyulacak derecede eksiklikler tespit edilmesi halidir. Mevcut muayene raporu, muayene tekrar... Devamı